BIP
23 Śląski Pułk Artylerii
Aktualności
Kadrowe pożegnanie
03.10.2017
3 października br. po trzynastu latach służby w 23 pułku artylerii, a wcześniej 23 Brygadzie Artylerii, z garnizonem bolesławieckim pożegnał się kapitan Grzegorz Kozik.

 

Przez ostatnie lata kapitan Kozik służył na stanowisku dowódcy 1 baterii artylerii rakietowej w 3 dar, a dowodzony przez niego pododdział wielokrotnie prezentował wysokie wyniki podczas ćwiczeń i szkoleń poligonowych ze strzelaniem amunicją bojową. Te i wiele innych osiągnięć zaakcentował dowódca 3 dywizjonu artylerii rakietowej podpułkownik Piotr Kobyłecki podczas zapoznania z przebiegiem służby oficera – artylerzysty.

 

Podsumowując całokształt służby żegnanego w 23 pułku artylerii dowódca bolesławieckich artylerzystów pułkownik Paweł Świtalski podkreślił jego umiejętności artyleryjskie i profesjonalizm prezentowany w służbie.

 

Żegnamy wartościowego artylerzystę, którego umiejętności miałem okazję niejednokrotnie obserwować podczas szkoleń i ćwiczeń poligonowych. Życzę, aby pan kapitan z satysfakcją równą służbie w 23 pułku artylerii realizował się na nowym stanowisku w 34 Brygadzie Kawalerii Pancernej” – mówił pułkownik Świtalski. W dowód uznania za zasługi dla bolesławieckiej jednostki uhonorował odchodzącego oficera listem gratulacyjnym.

 

Zgodnie z przyjętą w pułku tradycją delegacja oficerów na czele z mężem zaufania kapitanem Michałem Kozarskim wręczyła kapitanowi pamiątkową szablę, po czym żegnany oficer dokonał wpisu w Księdze Pamiątkowej. Ostatnim punktem uroczystości było pamiątkowe zdjęcie, po którym przyjął serdeczne życzenia i gratulacje od kolegów i współpracowników.

 

Nowy etap żołnierskiej służby kapitan Grzegorz Kozik rozpocznie w 34 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Żaganiu, na stanowisku szefa sekcji wychowania fizycznego i sportu. Z chwilą objęcia obowiązków otrzyma awans na stopień majora.

 

kpt. Remigiusz Kwieciński


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych