BIP
23 Śląski Pułk Artylerii
Aktualności
Sportowe testowanie
06.10.2017
5 października br. amerykańscy żołnierze stacjonujący w Bolesławcu sprawdzili swoje siły w konkurencjach sprawnościowych zdawanych podczas egzaminu rocznego przez polskich żołnierzy.

W czwartkowy poranek w hali sportowej 23 pułku artylerii do żołnierzy zdających egzamin ze sprawności fizycznej dołączyła grupa żołnierzy amerykańskich, którzy od kilku tygodni stacjonują w Bolesławcu. Podwładni porucznika Nate Himsley’a przyjęli zaproszenie szefa sekcji wychowania fizycznego i sportu 23pa mjr Jakuba Wołyńskiego do próby swoich sił w konkurencjach sprawnościowych egzaminu rocznego zdawanego przez żołnierzy zawodowych.

 

Podciąganie na drążku, ugięcia ramion na ławeczce czy skłony tułowia na czas nie przysporzyły dużego kłopotu saperom z Kansas. Jak przyznaje porucznik Himsley, dowódca plutonu z 82 batalionu inżynieryjnego, dla niego osobiście sporym wysiłkiem było pokonanie sprintem w wyznaczonym czasie biegu wahadłowego 10x10. Wypracowanie dobrej techniki wymaga treningu, dodaje oficer.

 

Na zakończenie żołnierze USA towarzyszyli artylerzystom w biegu na dystansie trzech kilometrów. Po zakończeniu wszystkich konkurencji sportowych żołnierze dzielili się spostrzeżeniami i wrażeniami z pierwszego testu sprawnościowego, który ramię w ramię pokonywali z polskimi żołnierzami.

kpt. Remigiusz KWIECIŃSKI


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych