BIP
23 Śląski Pułk Artylerii
Aktualności
Wyjątkowy Apel
09.10.2017
Piątkowy apel stanu osobowego 23 pułku artylerii miał wyjątkowy charakter i celebrował dwa wydarzenia. Po zakończeniu przedyslokowania powitano żołnierzy amerykańskich 82 batalionu inżynieryjnego, którzy rozpoczęli służbę w bolesławieckich koszarach.

Ponadto pożegnano ppłk Jarosława Radzimierskiego, który po czterech latach wspólnej służby opuścił szeregi artylerzystów.

 

 

Obok żołnierzy i pracowników resortu Obrony Narodowej 23 pułku artylerii na pierwszej wspólnej zbiórce stanęli żołnierze amerykańscy stacjonujący w bolesławieckich koszarach. Po zakończeniu przemieszczenia do bolesławieckich koszar rozpoczęli służbę i przez najbliższe dziewięć miesięcy będą się szkolili ramię w ramię z polskimi żołnierzami.

 

Po przyjęciu meldunku i przeglądzie pododdziałów przez dowódcę 23 pułku artylerii płk Pawła Świtalskiego podniesiono polską i amerykańską flagę. Symboliczny akt stanowił o obecności żołnierzy amerykańskich w garnizonie i rozpoczęciu wspólnej działalności szkoleniowej.

 

Życzę Wam przede wszystkim bezpiecznego i spokojnego wykonywania postawionych zadań. Zapraszam pana pułkownika Jessey’a Curry do kontynuowania współpracy, którą zapoczątkowaliśmy z waszymi poprzednikami z 588 BEB. Poprzez wspólne działanie tworzymy nową rzeczywistość, jesteśmy silniejsi i przyczyniamy się do wzrostu bezpieczeństwa w Europie. Chciałbym abyście czuli się u nas dobrze i życzę Wam miłych wrażeń z pobytu w Bolesławcu” – mówił dowódca bolesławieckich artylerzystów płk Paweł Świtalski.

 

Przekonanie o dobrej współpracy, zapoczątkowanej od pierwszych dni pobytu w garnizonie bolesławieckim, wyraził dowódca 82 batalionu inżynieryjnego (BEB) ppłk Jessey Curry, podkreślając życzliwość okazywaną jego podwładnym, a także stworzenie dobrych warunków do pełnienia służby.

 

W dalszej części apelu pożegnano dowódcę 1 dywizjonu artylerii samobieżnej ppłk Jarosława Radzimierskiego, który nowe, żołnierskie wyzwania podejmował będzie w zarządzie planowania SG WP. Dziękując za czteroletnią służbę w 23 pułku artylerii, pułkownik Świtalski podkreślił zaangażowanie w służbie żegnanego oraz wysoką jakość wykonywanych zadań przez dowodzony przez niego dywizjon w ćwiczeniach i szkoleniach poligonowych. Po uhonorowaniu żegnanego listem gratulacyjnym, zgodnie z tradycją delegacja oficerów wręczyła mu szablę pamiątkową.

 

Zdobyłem tu cenne doświadczenie, które mam nadzieję wykorzystać w dalszej służbie i poznałem wielu wartościowych żołnierzy, z którymi służba ramię w ramię była zaszczytem i przyjemnością” - mówił ppłk Radzimierski.

 

Piątkowy apel zakończyła defilada pododdziałów 23 pułku artylerii i 82 batalionu inżynieryjnego.
 
 
Zdjęcia: mjr. Jerzy Juchaniuk
 
kpt. Remigiusz Kwieciński


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych