BIP
23 Śląski Pułk Artylerii
Aktualności
Kolejne wyzwania żołnierskiej służby
02.01.2018
W ostatnich dniach grudnia ubiegłego i pierwszych stycznia 2018 roku w 23 pułku artylerii pożegnano żołnierzy, którzy podjęli nowe wyzwania żołnierskiej służby w innych jednostkach wojskowych oraz rozpoczynających szkolenie w studium oficerskim.

 

29 grudnia przełożeni, koledzy i współpracownicy pożegnali kpt. Mariusza Witwickiego, wyznaczonego na stanowisko służbowe w dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód. Podczas pożegnalnej zbiórki zastępca dowódcy dywizjonu dowodzenia mjr Mikołaj Górny przybliżył przebieg służby oraz osiągnięcia żegnanego, a następnie dowódca 23 pułku artylerii cz.p.o. ppłk Sławomir Kula podsumował Jego dorobek zawodowy i wkład pracy jaki włożył dla bolesławieckiej jednostki. Dowódca uhonorował żegnanego listem gratulacyjnym, a delegacja korpusu oficerów zgodnie z tradycją kultywowaną w pułku - pamiątkową szablą. Po dokonaniu okolicznościowego wpisu w Księdze Pamiątkowej i wykonaniu wspólnego zdjęcia żegnany przyjął życzenia od kolegów i współpracowników.

 


 

2 stycznia br. w Sali Tradycji 23 pułku artylerii pożegnano mł. chor. Arkadiusza Rygalskiego i plut. Łukasza Demkowicza, którzy zakwalifikowali się na studium oficerskie w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Po wieloletniej służbie opuszczają garnizon by podjąć kolejne wyzwanie na drodze do rozwoju zawodowego i podobnie jak wcześniej ich koledzy, by zrealizować zawodowe ambicje i zdobyć „oficerskie szlify”.

 

Przybliżając dotychczasową służbę obydwu żegnanych, przełożeni podkreślili ich zaangażowanie, olbrzymi wkład pracy i wysokie kwalifikacje zawodowe prezentowane w codziennej działalności służbowej. „Jestem przekonany że powrócicie z tarczą. Znam wasze podejście do wykonywanych zadań i obowiązków oraz żołnierski profesjonalizm” – mówił podczas pożegnania dowódca 23 pułku artylerii wz. ppłk Witold Zawadzki. Po dokonaniu okolicznościowych wpisów w Księdze Pamiątkowej i wspólnym zdjęciu, podoficerów skierowanych na studium oficerskie pożegnali koledzy i współpracownicy.
Zdjęcia: st. kpr. Arkadiusz Polewski

 

kpt. Remigiusz Kwieciński


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych