BIP
23 Śląski Pułk Artylerii
Aktualności
Nowy rok, nowe wyzwania artylerzystów
03.01.2018
Uroczystą zbiórką pododdziałów pułku w dniu 3 stycznia br. zainaugurowano rozpoczęcie nowego roku szkoleniowego w 23 pułku artylerii.

 

Dziękując żołnierzom za wysiłek włożony w realizację zadań w minionym roku, dowódca 23 pułku artylerii wz. ppłk Witold Zawadzki omówił główne kierunki działalności szkoleniowo-metodycznej w rozpoczętym roku.

 


Szereg ćwiczeń i treningów, szkolenia poligonowe z udziałem sztabu i pododdziałów pułku, udział w ćwiczeniach przełożonego oraz wydzielonych sił i środków w ćwiczeniach międzynarodowych poza granicami kraju to jedne z wielu zadań czekających nas w 2018 roku. Jestem przekonany, że dzięki zaangażowaniu i wysiłkowi wkładanemu w codzienne szkolenie i służbę, osiągniemy wszystkie założone na ten rok cele szkoleniowe” – mówił do artylerzystów podpułkownik Zawadzki. Następnie szef sekcji operacyjnej mjr Marek Lewandowski zapoznał cały stan osobowy z priorytetowymi zadaniami czekającymi pułk w 2018 roku.

 

Nowy rok to również zmiany kadrowe w pułku. Zbiórka z udziałem całego stanu osobowego stanowiła okazję do przedstawienia i powitania w bolesławieckiej jednostce mjr Grzegorza Pawełko, wyznaczonego na stanowisko dowódcy 1 dywizjonu artylerii samobieżnej. Na zakończenie zbiórki dowódca pułku wręczył listy gratulacyjne, którymi ppłk Piotra Kobyłeckiego i st. chor. sztab. Pawła Jankiewicza za osiągnięcie wysokich wyników w działalności służbowej wyróżnił Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych. Inaugurację nowego roku szkoleniowego bolesławieckich artylerzystów zakończyła defilada pododdziałów pułku.


 

kpt. Remigiusz Kwieciński


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych