BIP
23 Śląski Pułk Artylerii
Aktualności
Zintegrowane szkolenie rakietowców
11.01.2018
Działanie dywizjonu w czasie prowadzenia działań taktycznych było tematem szkolenia zintegrowanego przeprowadzonego w dniach 9 - 11 stycznia br. w 3 dywizjonie artylerii rakietowej 23 pułku artylerii.

 

Trzydniowe szkolenie prowadzone w systemie dzienno - nocnym realizowane było oparciu o przykoszarowy plac ćwiczeń. Jego celem było zgrywanie pododdziałów w działaniach taktycznych oraz doskonalenie umiejętności prowadzenia działań w różnych warunkach terenowych i atmosferycznych.

 


W ramach zajęć realizowano szkolenie taktyczne i specjalistyczne, zgrywając zespoły, załogi i pododdziały do działania zgodnie z przeznaczeniem, sprawdzono wykonywanie norm szkolenia bojowego, a zajęcia strzeleckie realizowane w dzień i w nocy pozwoliły dowódcom baterii sprawdzić poziom umiejętności podwładnych.

 

Zwieńczeniem szkolenia był udział dywizjonu w treningu kierowania ogniem pułku na środkach łączności, podczas którego doskonalono umiejętności obsady stanowiska dowodzenia w kierowaniu działaniami, a także zgrywanie w zakresie wykonywania zadań ogniowych.

 

 

Zdjęcia: st. kpr. Arkadiusz Polewski

kpt. Remigiusz Kwieciński


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych