BIP
23 Śląski Pułk Artylerii
Aktualności
Mistrz Ognia 23 Pułku Artylerii
29.05.2018
29 maja br. w Bolesławcu podsumowano rywalizację artylerzystów o tytuł „Mistrza Ognia 23 Pułku Artylerii”.

 

Zawody przeprowadzono w dwóch etapach. W pierwszym, przeprowadzonym w 23pa pod koniec kwietnia uczestnicy zostali poddani sprawdzianowi poziomu wiedzy z zakresu strzelania i kierowania ogniem, pracy bojowej na sprzęcie, geodezji oraz zasad BHP. Na podstawie uzyskanych wyników wyłoniono pięciu najlepszych artylerzystów do udziału w etapie drugim.

 

Etap drugi - praktyczny,  przeprowadzono w dniu 21 maja na Ośrodku Szkolenia CSAiU w Toruniu. Uczestnicy konkursu zostali poddani sprawdzianowi umiejętności artyleryjskich, wykonując zadania artyleryjskie amunicją bojową w roli dowódcy baterii na punkcie obserwacyjnym podczas strzelania z zakrytych stanowisk ogniowych. Obsługi 85 milimetrowych armat D44 stanowili artylerzyści 1 dywizjonu artylerii samobieżnej i 3 dywizjonu artylerii rakietowej.

 


Po zaciętej rywalizacji „Mistrzem Ognia 23 Pułku Artylerii” w 2018 roku został por. Łukasz Mikołajczyk z 1 das. Tytuł pierwszego „Wicemistrza Ognia 23pa” trafił do por. Michała Fedorowicza, a drugiego wicemistrza do por. Konrada Kurleja, obydwu artylerzystów z 3dar.

  

Osiągnięcia artylerzystów podsumował podczas zbiórki pułku w dniu 28 maja br. dowódca 23 pułku artylerii cz.p.o. ppłk Sławomir Kula, który uhonorował tegorocznych mistrzów ognia listami gratulacyjnymi.

 

 

Zdjęcia: kpt. Remigiusz Kwieciński, ppor. Damian Kula, sierż. Jacek Kielmas

kpt. Remigiusz Kwieciński


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych