BIP
23 Śląski Pułk Artylerii
Aktualności
Pożegnania w 23pa
29.06.2018
W piątek, 29 czerwca br. w Sali Tradycji 23 Śląskiego Pułku Artylerii miało miejsce uroczyste pożegnanie żołnierzy kończących służbę w garnizonie bolesławieckim.

W asyście sztandaru 23 pułku artylerii, w obecności przełożonych i współpracowników pożegnano kpt. Piotra Sobańskiego, który dalszą służbę pełnił będzie na stanowisku wykładowcy Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu oraz st. chor. Pawła Witkowskiego, kończącego zawodową służbę wojskową.
Obydwaj żegnani byli od lat związani z garnizonem bolesławieckim i pozostawili po sobie wiele śladów świadczących o ich osiągnięciach i wysiłku wkładanym podczas artyleryjskiej służby. Właśnie osobiste zaangażowanie i profesjonalizm w działalności służbowej podkreślili przełożeni żegnanych, przybliżając dorobek zawodowy kpt. Piotra Sobańskiego i st. chor. Pawła Witkowskiego. Pełniący obowiązki dowódcy pułku ppłk. Sławomir Kula podsumowując lata wspólnej służby podkreślił również misyjny bagaż doświadczeń obydwu żołnierzy, którzy kilkukrotnie pełnili służbę w Polskich Kontyngentach Wojskowych m.in. w Syrii, Afganistanie i Kosowie.
Po odczytaniu rozkazów personalnych i rozkazu okolicznościowego dowódcy 23pa, ppłk. Sławomir Kula w dowód uznania za zasługi dla bolesławieckiej jednostki uhonorował żegnanych listami gratulacyjnymi. Zgodnie z tradycją delegacje oficerów i podoficerów pułku wręczyły żegnanym pamiątkowe szable.  Po dokonaniu wpisu w księdze pamiątkowej obydwaj żołnierze przyjęli serdeczne życzenia i podziękowania za wspólną służbę od kolegów i współpracowników.
kkt. Remigiusz Kwieciński


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych