BIP
23 Śląski Pułk Artylerii
Aktualności
4 lipca na sportowo
05.07.2018
Dla upamiętnienia obchodów Dnia Niepodległości Stanów Zjednoczonych w dniu 4 lipca br. w Bolesławcu polscy i amerykańscy żołnierze rozegrali wspólny mecz koszykówki.

 

W hali sportowej 1 Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu reprezentacja żołnierzy 23 pułku artylerii i amerykańskich saperów z 91 batalionu inżynieryjnego stanęła w szranki w konkurencji sportowej, która w kulturze amerykańskiej ma bogate tradycje.

 

Sportową rywalizację rozpoczął dowódca 91 batalionu inżynieryjnego ppłk Matthew Rogers, który przed meczem odniósł się w kilku słowach do tradycji obchodzonego Święta. Po uścisku dłoni przez zawodników obydwu drużyn rozpoczęła się widowiskowa rozgrywka.

 

Od początku mecz był bardzo wyrównany. Po każdym celnym rzucie czy „wsadzie” amerykańskich żołnierzy następowała kontra polskich artylerzystów. Końcówka meczu należała jednak do amerykańskich saperów, którzy wygrali spotkanie wynikiem 86 do 72. Podczas całego spotkania sportowym zmaganiom żołnierzy towarzyszył gorący doping kibiców.

 

Po meczu obydwie reprezentacje wykonały pamiątkowe zdjęcia. Jak przyznaje Szef Sekcji WFiS bolesławieckiego pułku mjr Jakub Wołyński, do końca roku zaplanowano jeszcze szereg wspólnych rozgrywek sportowych z żołnierzami amerykańskimi, które pozwolą wzmocnić więzi z sojusznikami.

 

 

kpt. Remigiusz Kwieciński


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych