BIP
23 Śląski Pułk Artylerii
Aktualności
Nowi oficerowie w szeregach 23pa
16.07.2018
W poniedziałek, 16 lipca podczas zbiórki inaugurującej nowy tydzień szkoleniowy w 23pa dowódca pułku cz.p.o. ppłk Sławomir KULA przywitał nowo mianowanych oficerów - absolwentów Akademii Wojsk Lądowych.

Niespełna pół roku temu w Sali Tradycji 23 pułku artylerii pożegnano mł. chor. Arkadiusza Rygalskiego i plut. Łukasza Demkowicza, którzy zakwalifikowali się na studium oficerskie w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Po wieloletniej służbie opuścili garnizon by podjąć kolejne wyzwanie na drodze do rozwoju zawodowego, zrealizować swoje ambicje i zdobyć „oficerskie szlify”.

 

Na poniedziałkowej zbiórce, w dniu 16 lipca br. obydwaj podporucznicy stanęli w szeregach żołnierzy 23 pułku artylerii. Po odczytaniu rozkazu o wyznaczeniu na pierwsze stanowiska oficerskie w strukturze 23pa, dowódca pułku cz.p.o. ppłk Sławomir Kula pogratulował im wytrwałości i determinacji w osiągnięciu założonego celu. Nowo mianowani oficerowie - ppor. Arkadiusz Rygalski i ppor. Łukasz Demkowicz - obejmą obowiązki dowódców plutonów w 3 dywizjonie artylerii rakietowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

Uroczysty apel zakończony został defiladą pododdziałów, po której żołnierze przystąpili do treningu musztry.

 

kpt. Remigiusz Kwieciński


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych