BIP
23 Śląski Pułk Artylerii
Aktualności
KACZAWA-18
10.09.2018
W dniach 6-7 września br. obsada stanowiska dowodzenia (SD) 23 pułku artylerii doskonaliła indywidualne i zespołowe umiejętności planowania działań pułku podczas treningu sztabowego pk. KACZAWA-18.

 

Trening był jednym z elementów procesu przygotowania funkcyjnych pionów i sekcji organu dowodzenia pułku do najważniejszych przedsięwzięć szkoleniowych stojących przed artylerzystami w bieżącym roku. Przez dwa dni funkcyjni SD doskonalili umiejętności praktyczne w zakresie realizacji procesu dowodzenia, a zwłaszcza fazy planowania działań pułku do realizacji wsparcia ogniowego działań dywizji. Doskonalono procedury operacyjne ze szczególnym uwzględnieniem oceny sytuacji, a także wykonywanie dokumentów planistycznych i rozkazodawczych.

 

Wielogodzinna praca sztabu realizowana poprzez kolejne czynności w etapie oceny sytuacji ukierunkowana była na zebranie wniosków z poszczególnych obszarów zainteresowania i przedstawienia ich przez specjalistów dowódcy pułku celem podjęcia decyzji. Efektem końcowym treningu sztabowego było zgranie zespołów funkcjonalnych stanowiska dowodzenia pułku oraz wypracowanie optymalnego systemu obiegu informacji pomiędzy komórkami z wykorzystaniem urządzeń teleinformatycznych.

 

Trening sztabowy pk. KACZAWA-18 był jednym z elementów stanowiących przygotowanie obsady stanowiska dowodzenia pułku do udziału w ćwiczeniu z wojskami pk. BORSUK-18 dowódcy 11 DKPanc oraz ćwiczenia taktyczno-specjalnego pk. TORNADO-18, które z 1das przeprowadzi dowódca pułku.

 

kpt. Remigiusz Kwieciński


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych