BIP
23 Śląski Pułk Artylerii
Aktualności
Niepodległościowy sparing
07.11.2018
6 listopada br. polscy i amerykańscy żołnierze rozegrali w Bolesławcu mecz koszykówki dla uczczenia 100. Rocznicy odzyskania przez Polską Niepodległości.

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu zmierzyła się reprezentacja żołnierzy 23 pułku artylerii i amerykańskich saperów z 91 batalionu inżynieryjnego. To rewanżowe spotkanie było kontynuacją rozgrywek, które obydwie drużyny rozegrały 4 lipca bieżącego roku w ramach obchodów Święta Niepodległości Stanów Zjednoczonych. Wygrali amerykanie wynikiem 55:47, jednak artylerzyści łatwo zwycięstwa nie oddali. Od pierwszej do ostatniej minuty spotkania emocje udzielały się zarówno zawodnikom jak i publiczności, która żywiołowo reagowała na każdy celny rzut i wsad do kosza. Poziom meczu był bardzo wyrównany, pierwsze kwarty szli łeb w łeb, jednak kilka udanych akcji przed końcem meczu zdecydowało o wygranej gości.

 

W organizacje przedsięwzięciu oprócz obydwu jednostek włączył się bolesławiecki MOSIR i Urząd Miasta, który udostępnił halę sportową, ufundował puchary dla rywalizujących drużyn oraz nagrody dla uczestników konkursów przygotowanych dla publiczności.

 

kpt. Remigiusz Kwieciński


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych